Sevilla në bisedime të avancuara për transferimin e Adnan Januzajt

30.08.2022

Sevilla e interesuar për të nënshkruar me Januzajn, Sevilla është e interesuar të nënshkruajë me Adnan Januzaj, i cili është lojtar i lirë, sipas Fabrizio Romano. Klubi pothuajse e ka bindur lojtarin dhe një marrëveshje mund të arrihet sot. Klubi i La Ligës po shpreson në një marrëveshje të shpejtë, duke ditur se kanë mbetur […]

Sevilla në bisedime të avancuara për transferimin e Adnan Januzajt Foto: Ilustrim

Sevilla e interesuar për të nënshkruar me Januzajn,

Sevilla është e interesuar të nënshkruajë me Adnan Januzaj, i cili është lojtar i lirë, sipas Fabrizio Romano.

Klubi pothuajse e ka bindur lojtarin dhe një marrëveshje mund të arrihet sot.

Klubi i La Ligës po shpreson në një marrëveshje të shpejtë, duke ditur se kanë mbetur më pak se dy ditë nga mbyllja e afatit kalimtar.

“Sevilla është në bisedime të avancuara për transferimin e lirë të Adnan Januzaj. Negociatat janë në vazhdim, ka ende punë për të bërë nga ana e lojtarit, por Sevilla shpreson që një marrëveshje të arrihet sot. Ajax kërkoi Lucas Ocampos dhe bisedimet janë në vazhdim, siç u raportua dje”, thuhet në njoftimin e Romano-s.