Rrahmani i FC Ballkanit ‘shkatërron’ Trepçën’89

  • 23.02.2023
Rrahmani i FC Ballkanit ‘shkatërron’ Trepçën’89

Ballkani ka fituar me vështirësi në fund 1-0 në udhëtim te Trepça ’89 në ndeshjen e vlefshme për javën e 21-të në Albi Mall Superligën e Kosovës. 

Ekipi i Ilir Dajës ka marrë tri pikë shumë të vlefshme, pasi ka shënuar fitoren e tretë nga tri ndeshje të zhvilluara në pranverë.

Pjesa e parë e ndeshjes u karakterizua me lojë thuajse të barabarta nga të dyja skuadrat, të cilat patën rastet e veta.


Megjithatë, edhe përkundër rasteve nga të dyja skuadrat, portat mbeten të paprekura dhe të dyja ekipet shkuan në pushim pa gola (0-0).

Në pjesën e dytë, Ballkani ishte skuadër më e mirë për një nuancë dhe pas disa rasteve të krijuara, arriti ta shënoj edhe golin e fitores.

Goli i fitores erdhi në minutën e 88-të të ndeshjes dhe ishte Albion Rrahmani, i cili shënoi me kokë për rezultatin përfundimtar 1-0.

Pas kësaj fitore, Ballkani e sheh veten në pozitën e parë me 47 pikë apo tri më shumë se Drita e dyta, ndërsa 89-shi renditet në vendin e shtatë me 22 pikë.

Në ndeshjen e ardhshme, Trepça ’89 udhëton te Gjilani, teksa Ballkani e pret Dukagjinin.

N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë