Rooney i gëzuar pas largimit të Mourinhos

Rooney i gëzuar pas largimit të Mourinhos

Shkarkimi i Jose Mourinhos nga pankina e Manchester United pati një jehonë botërore, e vazhdon të gjenerojë kapituj të tjerë të pasur me prapaskena dhe deklarata të lojtarëve të ndryshëm.

Ndarja e bujshme e teknikut portugez me klubin nga “Old Trafford” u komentua gjithashtu nga legjenda e “djajve të kuq”, Wayne Rooney, që e vlerësoi si një veprim të drejtë, e madje nuk kurseu as ironinë.


“Klubi mori një vendim të drejtë, pasi kishte medoemos nevojë për ndryshim. Jam i sigurtë se drejtuesit menduan të njëjtat gjëra që menduan edhe ata të stafit, kuzhinierët dhe magazinierët. Asnjë prej tyre nuk ishte i lumtur me Mourinhon. Marrëdhëniet mes disa futbollistëve dhe stafit nuk ishin të mira, ndërsa Solskjaer tani është njeriu i duhur për të ringritur klubin”, tha Wayne Rooney.

Rooney këmbënguli se shkarkimi i Mourinhos ishte diçka e drejtë dhe për këtë flasin rezultatet.

Manchester United është në vendin e 6 në Premier League dhe atmosfera sipas tij “toksike”,  në “Old Trafford” do ta bënte të pamundur kualifikimin në Champions League sezonin e ardhshëm.

KOMENTE0

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

N'minuta
Zëri i Qytetarëve
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Digjet një veturë në autostradë, afër fshatit Gelancë të Suharekës
Digjet një veturë në autostradë, afër fshatit Gelancë të Suharekës