Ronaldo: Ndoshta mund ta mbaroj karrierën vitin tjetër

Ronaldo: Ndoshta mund ta mbaroj karrierën vitin tjetër
Çlirim Gashi

21.08.2019 / Sport

Sulmuesi Portugez është i pasigurt kur do të ndalojë së luajturi, por thotë se mund të mbaroj karrierën e tij vitin tjetër.

Superylli i Juventusit, Cristiano Ronaldo mbetet i pasigurt kur do të dalë në pension, duke thënë se mund të mbaroj karrierën vitin e ardhshëm ose ai mund të luajë në të 40-tat e tij.

Ronaldo, 34 vjeç, ka vazhduar të ketë sukses edhe më të tutjeshme pasi u bashkua me Zonjën e Vjetër vitin e kaluar, duke shënuar 28 gola në 43 ndeshje në të gjitha garat dhe duke ndihmuar gjigantët italianë të fitojnë një tjetër titull në Serie A në 2018-19.

Fituesi i pesëfishtë i Topit të Artë është i pasigurt kur do të ndalojë së luajturi, megjithëse ai ka menduar se mund të mos jetë larg.

“Unë nuk mendoj për këtë,” i tha Ronaldo TVI të martën.

“Ndoshta unë mund ta përfundoj karrierën time vitin e ardhshëm … por mund të luaj gjithashtu deri në 40 ose 41 vjeç”.

“Unë nuk e di. Ajo që unë gjithmonë them është të shijoj momentin. Dhurata është e shkëlqyeshme dhe duhet të vazhdoj ta shijoj”.

Së bashku me nderime të shumta individuale, Ronaldo ka fituar një rekord pesë tituj të Ligës së Kampionëve (katër me Real Madrid dhe një me Manchester United), tre kurora të Premier League, dy trofe të La Liga dhe një titull në Serie A.

RAPORTO