Ronaldo mbush 35 vjet: Ndjehem ende i fortë, mund të luaj deri në moshën 40 vjeçare

Ronaldo mbush 35 vjet: Ndjehem ende i fortë, mund të luaj deri në moshën 40 vjeçare

Cristiano Ronaldo dos Santos Aveiro i njohur publikisht si Cristiano Ronaldo është cilësuar si një nga lojtarët më të mirë të të gjitha kohërave.

Ylli i Juventusit, Cristiano Ronaldo sot feston ditëlindjen e 35-të, por ai shton se ndjehet i fortë dhe mund të luaj deri në moshën 40 vjeçare.

Superylli portugez, Cristiano Ronaldo ka qenë kyç në skuadrën e Juventusit gjatë këtij sezoni dhe për momentin është në një ecuri prej nëntë ndeshjeve radhazi me gola të shënuara.


Po ashtu, Ronaldo javën e kaluar ka shënuar golin e 50 në gjithsej 70 ndeshje për klubin italian, Juventusin.

Mirëpo një gjë shumë e veçantë për sulmuesin portugez është se pavarësisht moshës që ai ka nuk po ndjen fare lodhje, gjithshtu forma e tij fizike duket të jetë jashtëzakonisht e mirë në krahasim me moshën që ai ka.

Ronaldo fillimisht tha se: “Shumë do të varet nga sa bie unë. Flas për motivimin tim. Sepse nuk do të ketë kurrë problem fizike”.

“Jam duke e trajtuar veten mirë dhe mendoj se mund të luaj me siguri deri në moshën 40 vjeçare. Faktori më i rëndësishëm, sinqerisht, do të jetë psikologjik”.

Ndër të tjerash tha se: “Kjo është ajo që do të bëjë ndryshimin. Në çdo rast, gjithçka ka një fillim dhe një fund, kështu që unë nuk do të zgjas një jetë, në mënyrë logjike. Por unë ende ndjehem mjaft i fortë për të vazhduar të fitoj tituj të rëndësishëm”.

KOMENTE0

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë