Altin Elshani
18.04.2019, 14:29

Ronaldo kërkon largimin nga Juventusi

Eleminimi nga Champions League nuk është pritur aspak mirë nga Cristiano Ronaldo.

Sikurse raporton e përditshmja “La Repubblica”, portugezi është mjaft i dëshpëruar nga ky eleminim i papritur nga Ajaxi.

Kontrata e Ronaldos me Juventusin skadon në 30 qershor të vitit 2022, mirëpo, mësohet se lojtari do të qendrojë tek bardhezinjtë vetëm edhe për sezonin e ardhshëm dhe më pas do të shkojë diku tjetër.

Tjetër gjë është në kampionat për bardhezinjtë, pasi këtë sezon janë duke e fituar kampionatin për herën e 8 radhazi, duke mos patur aspak konkurencë as nga skuadrat e tjera, që më shumë po mendojnë për një vend në Champions League, sesa të luftojnë për titullin kampion.

N.T.P.SH “HALITI” gjiganti i ndërtimit në Suharekë

Të investosh në të ardhmen është gjëja më e duhur që çdo person do duhej ta ketë parasysh në secilin hap të jetës. E ardhmja është edhe më e sigurt nëse zgjedh rrugën dhe partnerin e duhur!

LEXO EDHE:  Rashica mungon disa javë, mund t’i humbasë ndeshjet me Kosovën ndaj Çekisë dhe Anglisë