Ronaldo gjithmonë jep më të mirën për Juventusin

23.11.2018

Ylli portugez u bashkua me kampionët e Serie A në fillim të këtij viti dhe i është përshtatur mirë jetës në Torino nën Massimiliano Allegri. Cristiano Ronaldo është modeli i profesionalizmit dhe i ka dhënë të gjithëve çdo ditë vullnet që kur arriti në Juventus, sipas bashkëlojtarit Mattia De Sciglio. Ylli portugez u bashkua me […]

Ronaldo gjithmonë jep më të mirën për Juventusin Foto: Ilustrim

Ylli portugez u bashkua me kampionët e Serie A në fillim të këtij viti dhe i është përshtatur mirë jetës në Torino nën Massimiliano Allegri.

Cristiano Ronaldo është modeli i profesionalizmit dhe i ka dhënë të gjithëve çdo ditë vullnet që kur arriti në Juventus, sipas bashkëlojtarit Mattia De Sciglio.

Ylli portugez u bashkua me kampionët e Serie A nga Real Madridi në korrik pas pothuajse një dekade të shërbimit në kryeqytetin spanjoll ku fitoi pothuajse çdo nder vendor dhe ndërkombëtar.

33-vjeçari është përshtatur deri më tani në jetën e Torinos nën Massimiliano Allegri, me klubin e vendosur fort për të bërë spektakël në çdo ndeshje.

De Sciglio ka shprehur admirim për Ronaldon, katër muaj në karrierën e tij me klubin, duke shtuar se ai është plotësisht i angazhuar për të dhënë shfaqjet më të forta për Juventus.

“Ndjehem si një lojtar i rëndësishëm, pasi të gjithë jemi në këtë klub. Ne kemi shumë lojëra dhe kemi nevojë për ndihmën dhe mbështetjen e të gjithëve.