Ronaldo gjithmonë jep më të mirën për Juventusin

  • 23.11.2018
Ronaldo gjithmonë jep më të mirën për Juventusin

Ylli portugez u bashkua me kampionët e Serie A në fillim të këtij viti dhe i është përshtatur mirë jetës në Torino nën Massimiliano Allegri.

Cristiano Ronaldo është modeli i profesionalizmit dhe i ka dhënë të gjithëve çdo ditë vullnet që kur arriti në Juventus, sipas bashkëlojtarit Mattia De Sciglio.


Ylli portugez u bashkua me kampionët e Serie A nga Real Madridi në korrik pas pothuajse një dekade të shërbimit në kryeqytetin spanjoll ku fitoi pothuajse çdo nder vendor dhe ndërkombëtar.

33-vjeçari është përshtatur deri më tani në jetën e Torinos nën Massimiliano Allegri, me klubin e vendosur fort për të bërë spektakël në çdo ndeshje.

De Sciglio ka shprehur admirim për Ronaldon, katër muaj në karrierën e tij me klubin, duke shtuar se ai është plotësisht i angazhuar për të dhënë shfaqjet më të forta për Juventus.

“Ndjehem si një lojtar i rëndësishëm, pasi të gjithë jemi në këtë klub. Ne kemi shumë lojëra dhe kemi nevojë për ndihmën dhe mbështetjen e të gjithëve.

N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë