Ronaldinho gjithmonë do të jetë më i miri

20.11.2018

Ish ylli i kombëtares portugeze e ka cilësuar brazilianin si lojtarin më të mirë me të cilin ka punuar, përpara Cristiano Ronaldo dhe Lionel Messi. Ish-Blaugrani dhe mesfushori i Chelsea Deco me dashuri kujton kohën e tij së bashku me Ronaldinhon në Camp Nou, duke këmbëngulur se fituesi i Kupës Botërore të vitit 2002 do […]

Ronaldinho gjithmonë do të jetë më i miri Foto: Ilustrim

Ish ylli i kombëtares portugeze e ka cilësuar brazilianin si lojtarin më të mirë me të cilin ka punuar, përpara Cristiano Ronaldo dhe Lionel Messi.

Ish-Blaugrani dhe mesfushori i Chelsea Deco me dashuri kujton kohën e tij së bashku me Ronaldinhon në Camp Nou, duke këmbëngulur se fituesi i Kupës Botërore të vitit 2002 do të jetë gjithmonë më i miri në sytë e tij.

Të dy lojtarët luajtën së bashku në Catalunya midis 2004 dhe 2008, duke fituar dy tituj të La Ligas dhe Ligën e Kampionëve nën komandat e Frank Rijkaard.

Ish ylli i Brazilit u konsiderua gjerësisht si lojtari më i mirë në botë gjatë kësaj kohe, por gjatë dekadës së fundit, Lionel Messi dhe Cristiano Ronaldo kanë vendosur standarde të reja në aspektin e golave, suksesit në skuadër.

Sulmuesi i Juventusit dhe talenti i Argjentinës kanë fituar pesë nga dhjetë çmimet e Ballon d’Or dhe mbeten dy futbollistët më të mirë në Evropë, por Deco ende beson se Ronaldinho ishte në klasin e tij.