Ronaldinho gjithmonë do të jetë më i miri

  • 20.11.2018
Ronaldinho gjithmonë do të jetë më i miri

Ish ylli i kombëtares portugeze e ka cilësuar brazilianin si lojtarin më të mirë me të cilin ka punuar, përpara Cristiano Ronaldo dhe Lionel Messi.

Ish-Blaugrani dhe mesfushori i Chelsea Deco me dashuri kujton kohën e tij së bashku me Ronaldinhon në Camp Nou, duke këmbëngulur se fituesi i Kupës Botërore të vitit 2002 do të jetë gjithmonë më i miri në sytë e tij.


Të dy lojtarët luajtën së bashku në Catalunya midis 2004 dhe 2008, duke fituar dy tituj të La Ligas dhe Ligën e Kampionëve nën komandat e Frank Rijkaard.

Ish ylli i Brazilit u konsiderua gjerësisht si lojtari më i mirë në botë gjatë kësaj kohe, por gjatë dekadës së fundit, Lionel Messi dhe Cristiano Ronaldo kanë vendosur standarde të reja në aspektin e golave, suksesit në skuadër.

Sulmuesi i Juventusit dhe talenti i Argjentinës kanë fituar pesë nga dhjetë çmimet e Ballon d’Or dhe mbeten dy futbollistët më të mirë në Evropë, por Deco ende beson se Ronaldinho ishte në klasin e tij.

N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë