Roberto Firmino afër marrëveshjes me Bayern Munich

Roberto Firmino është kontaktuar nga Bayern Munich që është shumë i intersuar për shërbimet e tij.

Ai ka qenë në formë fantastike që nga koha kur u bë pjesë e  Liverpool dhe sipas Daiy Mail, kjo ka ndikuar në interesimin e madh te Bayernit për të.

Poashtu një fakt tjetër është edhe interesimi i Liverpool për ta transferuar sulmuesin e Leipzig, Timo Werner, i cili mund të kalojë tel Liverpool gjatë verës së këtij viti.

Kjo ka hapur derën për mundësinë e një prej sulmuesve më të mirë të klubit që të ecën përpara, dhe sipas Podcast Window Transferit, Bayern e kanë njohur këtë, duke shfrytëzuar mundësinë për transferimin e tij në “Allianz Arena”, përcjell GazetaBlic

Kujtojmë që ai ka qenë pjesë e Bundesligës për 5 sezone me radhë ku luajti tek Hoffenheim.

© SuharekaOnline. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.