Rikthehet Liga e Kampionëve, formacionet: Barcelona – PSG

Sot rikthehen emocionet në futbollin evropian, Ligën e Kampionëve.

Në orën 21:00 zhvillohen dy takimet e para për fazën e 1/16 në ligën më të rëndësishme për klubet evropiane.

Pa dyshim që vëmendja më e madhe është e përqendruar në “Camp Nou” ku Barcelona do të presë Paris Saint-Germain.

Neymar dhe Di Maria janë dy mungesat më të mëdha, ja formacionet e mundshme të dy skuadrave:

Barcelona: Stegen, Dest, Mingueza, Lenglet, Alba, Pedri, Busquets, Frenkie De Jong, Dembele, Messi, Griezmann.

Paris Saint-Germain: Navas, Florenzi, Marquinhos, Kimpembe, Kurzawa, Gueye, Paredes, Verratti, Kean, Icardi, Mbappe.

RAPORTO