Real Madrid sfidon Barcelonën, i futet garës për Martinez

‘Los Blancos’ janë të gatshëm të aktivizojnë klauzolën e lojtarit prej 111 milionë euro.

Për Martinez interesim ka shprehur edhe Barcelona, madje që nga vera e vitit të kaluar.

Madje, Mundo Deportivo sot (e premte) ka raportuar se katalanët janë të vendosur të paguajnë klauzolën e lojtarit me t’u hapur afati kalimtar i verës së vitit 2020.

Me ofertat e Realit dhe Barcelonës, tani Lautaros i duhet të zgjedh se tek cili gjigant spanjoll do të transferohet.

© SuharekaOnline. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.