Real Madrid përgatitet të shkëmbejë Isco dhe Kovaçiç për Hazardin

27.12.2018

Real Madrid është duke i rritur përpjekjet e tyre për Hazardin, duke planifikuar të shkëmbejë Iscon dhe Kovaçiç për yllin e madh të skuadrës angleze Eden Hazard. Real Madrid janë të gatshëm të shesin Isco dhe Mateo Kovaçiç për Chelsean vitin e ardhshëm, në këmbim të objektivit kryesor të transferimit Eden Hazard. Sipas Daily Mail, […]

Real Madrid përgatitet të shkëmbejë Isco dhe Kovaçiç për Hazardin Foto: Ilustrim

Real Madrid është duke i rritur përpjekjet e tyre për Hazardin, duke planifikuar të shkëmbejë Iscon dhe Kovaçiç për yllin e madh të skuadrës angleze Eden Hazard.

Real Madrid janë të gatshëm të shesin Isco dhe Mateo Kovaçiç për Chelsean vitin e ardhshëm, në këmbim të objektivit kryesor të transferimit Eden Hazard.

Sipas Daily Mail, Los Blancos do ta lejonte Kovaçiç të bashkohej përgjithmonë me Blues në fund të sezonit, duke i dhënë gjithashtu dritën e gjelbër Isco-s për të kaluar në Stamford Bridge me qëllim që ta transferoj Hazardin në skuadrën spanjolle.

Madridi është i sigurt për sigurimin e shërbimeve belge vitin e ardhshëm, me kontratën e tij të tanishme në Chelsea që do të përfundojë në vitin 2020.