Real Madrid mund të përdorë Iscon në shkëmbimin të Hazardit

Ylli spanjoll, Isco është në favor të Santiago Solarit, që të përdorët në shkëmbim të yllit të skuadrës angleze, Eden Hazard.

Real Madrid mund të jetë i gatshëm të përdorë Isco si pjesë e një marrëveshjeje shkëmbimi me Chelsean nëse ul çmimin e Eden Hazard.

Isco aktualisht është në favor të trajnerit të Madridit, Santiago Solari, dhe përkundër protestave të tij, nuk ka tërhequr shumë mbështetje nga klubi apo shokët e tij të ekipit.

Për këtë arsye, Madridi me kënaqësi do të ishte pjesë e Isco-s, nëse do t’i siguronte Hazardin për më pak, por nuk ka garanci se Chelsea ose ndonjë klub tjetër i Premier Ligës do të jenë të interesuar për sulmuesin.

RAPORTO