Real Madrid i ka vendosur çmimin Gareth Bale prej 130 milionë euro

Gjigandët e La Ligës mund të përdorin yllin e Uellsit në një marrëveshje shkëmbimi për Paul Pogba ose Christian Eriksen.

Real Madrid ka vendosur një çmim prej 130 milionë eurosh për Gareth Bale me shpresën e yllit të Uellsit që të financojë planet e tyre të transferimit këtë verë, sipas AS.

Madrid shpreson të përdorë Bale si një hap të madh në një marrëveshje për të nënshkruar me Paul Pogba nga Manchester United.

Real Madrid do të ofrojë Gareth Bale dhe disa të holla për të bërë një marrëveshje.

Por Madrid do të konsideronte gjithashtu një marrëveshje të ngjashme me Tottenhamin, të cilit Bale nuk do të kishte mëdyshje të kthehej./

© SuharekaOnline. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.