Real Madrid i gatshëm ta blejë Paul Pogba-n

Skuadra spanjolle, është bërë gati që shpreh interesim për blerjen e yllit të Manchester Unitedit, Paul Pogba.

Zinedine Zidane ka kërkuar që Real Madridi të shkojë jashtë për të biseduar rreth blerjes së mesfushorit të Manchester United, Paul Pogban këtë verë, raporton Marca.

Ylli Francez, Pogba ka qenë prej kohësh i lidhur me një lëvizje në Santiago Bernabeu.

Një dritare e rindërtimit në kryeqytetin spanjoll tani mund të shohë një kontratë me para të mëdha, me Pogban për t’u bashkuar me Luka Joviç dhe Eden Hazard në skuadrën spanjolle.

© SuharekaOnline. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.