Real Madrid gati 150 milionë euro për blerjen e Haaland

Një lajm i bujshëm vjen nga Spanja, në lidhje me të ardhmen e sulmuesit norvegjez, Erling Haaland.

“El Chiringuito” raporton se presidenti i Realit, Florentino Perez ka vendosur të paguajë 150 milionë euro, për të siguruar shërbimet e sulmuesit të Borussia Dortmundit.

Media që është pranë klubit madrilen, raporton se Perez e ka vendosur tashëm dhe do të paguajë shumën që Dormtundi kërkon për ta lënë të lirë sulmuesin.

Me afrimin e Halandit, Prez parashikon që një pjesë të mirë të shumës ta kompensojë duke shitur disa lojtarë të cilët nuk bëjnë pjesë në planet e klubit. 

RAPORTO