Real Madrid duke ndjekur Hazard dhe Cavani

24.11.2018

Presidenti i Real Madrid Florentino Perez po synon Eden Hazard dhe Edinson Cavani në janar, sipas Don Balon. Chelsea nuk dëshiron të shesë Hazard, por ylli i Belgjikës nuk do të nënshkruajë një marrëveshje të re dhe ndërsa kostoja e tij do të jetë në vlerë prej 100 milionë eurosh, përfshirja e Marco Asensio ose […]

Real Madrid duke ndjekur Hazard dhe Cavani Foto: Ilustrim

Presidenti i Real Madrid Florentino Perez po synon Eden Hazard dhe Edinson Cavani në janar, sipas Don Balon.

Chelsea nuk dëshiron të shesë Hazard, por ylli i Belgjikës nuk do të nënshkruajë një marrëveshje të re dhe ndërsa kostoja e tij do të jetë në vlerë prej 100 milionë eurosh, përfshirja e Marco Asensio ose një tjetër lojtar mund të ndihmojë në sjelljen e çmimit poshtë.

Cavani është gjithashtu i interesuar per një klub të ri pasi konflikti i tij me Neymar në Paris Saint-Germain mund të detyrojë daljen e tij, por ka shqetësime për një pagesë të lartë për një lojtar mbi moshën 30 vjeçare.