13.08.2019, 10:16

Real Madrid do të heqë dorë nga Pogba nëse e marrin Neymar

Nëse ylli brazilian, Neymar JR arrin në kryeqytetin spanjoll, atëherë Pogba do ta “harrojë” Real Madridin.

Real Madrid do të braktisë ndjekjen e tyre të mesfushorit të Manchester United, Paul Pogba, nëse ata mund të zbresin yllin e Paris Saint-Germain Neymar, sipas The Sun.

Rivalët e Los Blancos, Barcelona janë favoritët që të ri-nënshkruajnë me brazilianin, por Zinedine Zidane është i gatshëm të ofrojë një lojtar për të “ëmbëlsuar” marrëveshjen dhe për ta çuar PSG-në përpara në Santiago Bernabeu.

Francezi është i gatshëm të ofrojë shërbimet e Iscos, Marcelo ose Raphael Varane në mënyrë që të zbarkojë Neymarin, si dhe një pjesë të konsiderueshme parash dhe një pako pagash masive.

LEXO EDHE:  A po e ruan Juventusi numrin 9 për Icardin?