Real Madrid dhe Chelsea do të mbajnë bisedime ballë për ballë për Hazard

Çështja e yllit belg, Eden Hazad, po përmbyllet me një lëvizje në kryeqytetin spanjoll në Madrid.

Real Madrid janë vendosur për negociata ballë për ballë me Chelsean, në mënyrë që në fund të nënshkruajnë me Eden Hazard, sipas Daily Mail.

Gjigantët e La Ligas kanë bërë tre oferta informale për Hazardin që janë refuzuar nga Blues, por tani ata janë vendosur të ulen me drejtorin e Chelseat, Marina Granovskaia.

Madrid shpreson që më në fund të përfundojë ndjekjen e Hazard, duke lejuar Belgin të përfundojë dëshirën e tij të ëndërruar në Bernabeu.

© SuharekaOnline. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.