Real Madrid detyron Chelsean që të bënë uljen e çmimit të Hazard

18.01.2019

Chelsea do të jetë e detyruar të heqë çmimin e kërkuar për sulmuesin Eden Hazard në verë në një nxitje të madhe për planet e transferimit të Real Madridit. Londinezët kanë goditur një vlerësim prej 150 milion funte në magjistarin belg, por çmimi i kërkuar do të bjerë nën 100 milion euro në fund të […]

Real Madrid detyron Chelsean që të bënë uljen e çmimit të Hazard Foto: Ilustrim

Chelsea do të jetë e detyruar të heqë çmimin e kërkuar për sulmuesin Eden Hazard në verë në një nxitje të madhe për planet e transferimit të Real Madridit.

Londinezët kanë goditur një vlerësim prej 150 milion funte në magjistarin belg, por çmimi i kërkuar do të bjerë nën 100 milion euro në fund të sezonit, me kontratën e Hazardit që përfundon në 12 muaj, sipas Le10Sport të Francës.

Hazard nuk ka bërë asnjë sekret të admirimit të tij për Real Madridin gjatë muajve të fundit dhe ka refuzuar disa zgjatje të kontratës nga Chelsea.