Real Madrid arrin marrëveshje 100 milionëshe për të nënshkruar me Hazard

Ylli belg, Eden Hazard, do ta lë Stamford Bridge për Santiago Bernabeun, pasi që një marrëveshje më në fund u arrit në mes të dy klubeve.

Chelsea ka pranuar një ofertë prej 100 milionë euro për Eden Hazard nga Real Madrid, edhe pse kostoja totale mund të rritet në 140 milionë euro me shtesa.

Goal mund të konfirmojë që të dy klubet kanë arritur një kompromis për çmimin e Hazardit pas bisedimeve ballë për ballë midis drejtorit të Chelsea Marina Granovskaia dhe drejtorit ekzekutiv të Real Madridit Jose Angel Sánchez në Londër të hënën, duke i lejuar 28-vjeçarit të bëjë atë që ai ka përshkruar si një lëvizje “ëndërr”.

Hazard është vendosur për një rritje të konsiderueshme të pagave pas bashkimit me Madridin pasi ka hedhur poshtë oferta të shumta kontratash nga klubi perëndimor i Londrës dhe ai mund të zbulohet zyrtarisht në Santiago Bernabeu javën e ardhshme pasi ai të kthehet nga detyra ndërkombëtare me Belgjikën.

Ish-ylli i Lille do të ketë gjithashtu mundësinë të luajë nën drejtuesin Zinedine Zidane, të cilin ai e idolizoi si një lojtar në rritje, dhe ai bashkohet me nënshkruesit e tjerë të verës Luka Joviç dhe Eder Militao në marrëveshje me Blancos pas fushatës së tyre të dobët 2018-19.

© SuharekaOnline. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.