Rashica mungon disa javë, mund t’i humbasë ndeshjet me Kosovën ndaj Çekisë dhe Anglisë

Rashica mungon disa javë, mund t’i humbasë ndeshjet me Kosovën ndaj Çekisë dhe Anglisë
Çlirim Gashi

20.08.2019 / Sport

Klubi nga Gjermania, Werder Bremen ka konfirmuar mungesën disa javore të lojtarit të tyre, Milot Rashicës.

Lëndimi i Rashicës erdhi pasi që u lëndua në ndeshjen ndaj Fortuna Dusseldorf në fundjavën e kaluar, sipas mjekëve të klubit Rashica zgjati muskulin.

Duke u bazuar në ligën gjermane, Bundesligë, Rashica nuk do të luaj kundër Hoffenheimit dhe Augsburgut.

Po ashtu nëse fokusohemi edhe tek ndeshjet e Përfaqësueses së Kosovës, ekziston rreziku që mesfushori të mos luaj edhe për Kosovën në dy ndeshjet e ardhshme kundër Çekisë dhe Anglisë.

RAPORTO