Rangers shikojnë Koeman si zëvendësuesin e mundshëm të Gerrard

Giovanni van Bronckhorst është kandidati tjetër.

13.11.2021 / Sport

Rangers shikojnë Koeman si zëvendësuesin e mundshëm të Gerrard
Foto: Ilustrim

Rangers po krehin tregun për të gjetur një trajner për të zëvendësuar Steven Gerrard dhe Ronald Koeman thuhet se është një nga kandidatët për të marrë drejtimin e stadiumit Ibrox.

Gerrard u largua zyrtarisht nga Rangers të enjten pasi arriti një marrëveshje për t’u bërë trajneri i ri në Aston Villa, i cili shkarkoi Dean Smith fundjavën e kaluar pas një fillimi të dobët të sezonit.


Sipas Football Insider, kampionët në fuqi të Premierligës skoceze po shohin Koeman si pasardhësin e mundshëm të Gerrard. Koeman u shkarkua nga posti i trajnerit të Barcelonës vetëm në orët e para të 28 tetorit.

Rangers aktualisht është në krye të tabelës dhe vitin e kaluar arriti t’i japë fund mbytjes nëntëvjeçare të titullit të Celtic, pasi fitoi ligën për herë të parë në një dekadë.

Ndërkohë, sipas gazetarit Fabrizio Romano, ish-trajneri i Feyenoord dhe lojtari i Rangers, Giovanni van Bronckhorst është favorit aktual për të zëvendësuar Gerrard.

Pse të shkojmë tek mjeku kur ndihemi mirë?!

Mjekët këshillojnë kontrolle të vazhdueshme mjekësore çdo 6 muaj apo 1 vit në çfarëdo moshe të jeni, mirëpo pas kalimit...

Lexo më shumë
KOMENTE0

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *