Publikohet orari i garave për sportistët kosovarë në “Tokio 2020”

Publikohet orari i garave për sportistët kosovarë në “Tokio 2020”
Taulant Krasniqi

15.07.2021 / Sport

Komiteti Olimpik i Kosovës, ka publikuar orarin e garave të sportistëve kosovarë që do të marrin pjesë në Lojërat Olimpike “Tokyo 2020”.

E para që do t’i hapë garat do të jetë xhudistja Majlinda Kelmendi, e cila më 23 korrik do ta ketë përballjen e parë.

Janë gjithsej 11 sportistë kosovarë që do ta përfaqësojnë vendin tonë në Lojërat Olimpike.

Ndërsa rikujtojmë se ekipi i xhudos është nisur dje për në Tokio. 

LEXO EDHE:  Kosova renditet e 2-ta në botë me me medalje Olimpike në xhudo

Nga tani në Physio Cure Clinic edhe trajtim i rrudhave, pikave të zeza dhe gjithçka për fytyrën tuaj

Pastrimi i fytyrës shërben për mirëmbajtjen e shëndetit të lëkures, kryerjen normale të funksioneve të qelizave si dhe ndriçimin e...

Lexo më shumë

Të fundit