PSG përgatitet të shesë Neymarin

Klubi francez, Paris Saint-Germain janë të gatshëm që ta shesin yllin brazilian, Neymar JR.

Stafi i PSG-së deklaruan se Neymarin do ta shesim vetëm nëse marrim ndonjë ofertë të konsiderueshme.

Neymar thuhet se është subjekt i interesimit nga ish-klubi Barcelona dhe nga Real Madridi, por secila nga këto ekipet do të duhet që të dhurojnë 222 milionë euro që ta kenë Neymarin në klub.

Lajmi vjen pas deklaratës së presidentit të PSG Nasser al-Khelaifi se ai nuk do të qëndrojë më për ndonjë “sjellje të famshëm” nga lojtarët e klubit.

© SuharekaOnline. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.