PSG merr vendimin final për Icardin!

Muaro Icardi është i huazuar për momentin nga Inter te PSG, me këta të fundit që kanë edhe të drejtën e blerjes në fund të sezonit për 70 milionë euro.

Argjentinasi ka pasur paraqitje të mira me kampionët e Francës dhe për këtë arsye drejtuesit e PSG kanë vendosur që të paguajnë 70 milionë euro tek arkat e Interit dhe të sigurojnë përfundimisht kartonin e Icardit.

Lajmin e bëjnë të ditur edhe në Francë, po ashtu edhe në Itali. Pengesa e fundit është Wanda Nara, e cila preferon më shumë Milanon se sa Parisin, por një çështje e tillë duket se do të zgjidhet, me Icardin që do të konfirmohet parizien.

RAPORTO