PSG ‘kushte’ Barcelonës, dëshiron Dembelen dhe Coutinhon në këmbim të Neymar

Klubi francez, Paris Saint-Germain kanë përshkruar ofertën e pranueshme të Barcelonës.

Paris Saint Germain do të shesë Neymar vetëm nëse Philippe Coutinho dhe Ousmane Dembele përfshihen si pjesë e marrëveshjes, sipas Diario Sport.

Gjigantët e Ligue 1 vlerësojnë brazilianin në 222 milion euro dhe ndjehen se vetëm një duo i çmuar i Barcelonës do të afrohet për të përputhur vlerësimin e tyre në çdo marrëveshje të mundshme.

Kampionët spanjollë nuk kanë dëshirë ta dhurojnë Dembele, por ata kanë besim se rikthimi i Neymar në Camp Nou mund të aranzhohet gjatë javës tjetër.

RAPORTO