PSG kthehet tek Kante i Chelseas

Ylli i Francës nuk përjashton largimin nga Chelsea, për këtë qëllim PSG është duke insistuar që ta blejë N’Golo Kante.

Paris Saint-Germain do të rifillojë përparimet e tyre për mesfushorin e Chelseat N’Golo Kante në fund të sezonit, pretendon Le10 Sport.

Ylli i Francës kohët e fundit nënshkroi një kontratë të re me skuadrën e Premierligës, por PSG beson se ata ende kanë një shans të sjellin atë në Parc des Princes në afatin e ardhshme të transferimit.

Raporti thotë se Kante nuk ka një marrëdhënie të shkëlqyeshme me trajnerin Maurizio Sarri dhe nuk përjashton mundësinë e një lëvizjeje në fund të sezonit.

RAPORTO