PSG i gatshëm të shkëmbejë Neymar për Bernardo Silva

20.07.2022

Paris Saint-Germain thuhet se i ka ofruar Manchester Cityt një marrëveshje të bujshme shkëmbimi që përfshin Neymar dhe Bernardo Silva. Pala pariziene është shumë e prirur për sulmuesin portugez dhe janë të gatshëm të ndahen me yllin e tyre brazilian për të bindur qytetarët që të pajtohen me marrëveshjen. Trajneri i ri, Cristophe Galtier, e […]

PSG i gatshëm të shkëmbejë Neymar për Bernardo Silva Foto: Ilustrim

Paris Saint-Germain thuhet se i ka ofruar Manchester Cityt një marrëveshje të bujshme shkëmbimi që përfshin Neymar dhe Bernardo Silva.

Pala pariziene është shumë e prirur për sulmuesin portugez dhe janë të gatshëm të ndahen me yllin e tyre brazilian për të bindur qytetarët që të pajtohen me marrëveshjen.

Trajneri i ri, Cristophe Galtier, e ka bërë ish-lojtarin e Benfica-s dhe Monacos një nga prioritetet e tij kryesore këtë verë, prandaj oferta surprizë e PSG-së për Neymar.

Nëse ndodh, kjo do të ishte një nga historitë më të mëdha të transferimeve të verës, ndoshta duke përfshirë në mënyrë unike dy lojtarë të tillë të kalibrit të lartë që ndërrojnë klube.

E gjithë kjo sipas ‘Le Parisien’ në Francë, të cilët gjithashtu pretendojnë se Pep Guardiola nuk është i prirur për marrëveshjen dhe dëshiron të mbajë Bernardo Silvën në Etihad sezonin e ardhshëm.

Megjithatë, 27-vjeçari është shumë i kërkuar, me Barcelonën gjithashtu.

Ndërkohë, Galtier nuk dëshiron të humbasë Neymarin, por bordi i PSG-së duket se ka ide të tjera dhe dëshiron të lëvizë brazilianin.

Vetë Neymar është i lumtur në Paris dhe nuk ka dëshirë të lëvizë, pasi së fundmi ka rinovuar marrëveshjen e tij deri në vitin 2026.