PSG detyrohet të shes Mbappen ose Neymarin

08.12.2018

Kylian Mbappe dhe Neymar mund të mos vazhdojnë partneritetin sezonin tjetër te PSG, raporton gazeta franceze L’Equipe, thotë se PSG do të detyrohet ta shes njërin prej yjeve të PSG, Kylian Mbappe ose Neymar JR për shkak të ikjes së sanksionimit nga UEFA. Financial Fair Play është në monitorim të klubit që prej se PSG solli […]

PSG detyrohet të shes Mbappen ose Neymarin Foto: Ilustrim

Kylian Mbappe dhe Neymar mund të mos vazhdojnë partneritetin sezonin tjetër te PSG, raporton gazeta franceze L’Equipe, thotë se PSG do të detyrohet ta shes njërin prej yjeve të PSG, Kylian Mbappe ose Neymar JR për shkak të ikjes së sanksionimit nga UEFA.

Financial Fair Play është në monitorim të klubit që prej se PSG solli në Paris brazilianin dhe francezin në verën e vitit 2017, kjo e bëri të ditur që PSG ta shesë njërin prej yjeve, por mundësia më e madhe që të largohet nga PSG është lojtari Mbappe, për shkak që nëqoftëse shitet Mbappe shuma e shitjes do të jetë më e madhe.

PSG në verën e vitit 2017 shpenzoi 222 milionë euro për transferimin e Neymar nga Barcelona, dhe 180 milionë euro për transferimin e Kylian Mbappe nga Monaco.