PSG detyrohet të shes Mbappen ose Neymarin

  • 08.12.2018
PSG detyrohet të shes Mbappen ose Neymarin

Kylian Mbappe dhe Neymar mund të mos vazhdojnë partneritetin sezonin tjetër te PSG, raporton gazeta franceze L’Equipe, thotë se PSG do të detyrohet ta shes njërin prej yjeve të PSG, Kylian Mbappe ose Neymar JR për shkak të ikjes së sanksionimit nga UEFA.

Financial Fair Play është në monitorim të klubit që prej se PSG solli në Paris brazilianin dhe francezin në verën e vitit 2017, kjo e bëri të ditur që PSG ta shesë njërin prej yjeve, por mundësia më e madhe që të largohet nga PSG është lojtari Mbappe, për shkak që nëqoftëse shitet Mbappe shuma e shitjes do të jetë më e madhe.


PSG në verën e vitit 2017 shpenzoi 222 milionë euro për transferimin e Neymar nga Barcelona, dhe 180 milionë euro për transferimin e Kylian Mbappe nga Monaco.

N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë