Premier Liga, West Ham United – Chelsea, formacionet e mundshme

Premier Liga, West Ham United – Chelsea, formacionet e mundshme
Çlirim Gashi

24.04.2021 / Sport

West Ham United dhe Chelsea do të përballen në kuadër të ligës kryesore të Anglisë, Premier Liga.

Kjo ndeshje është paraparë të zhvillohet sot me fillim prej orës 18:30 në stadiumin “London Stadium”.

Aktualisht në renditjen tabelare në Premier Ligë, West Ham ndodhet në pozitën e 5-të me gjithsej 55 pikë, ndërsa Chelsea në pozitën e 4-të me 55 pikë.

Kur kanë mbetur edhe disa orë deri në fillimin e takimit janë bërë publike formacionet e mundshme të të dy klubeve angleze.

Formacionet e mundshme

West Ham United: Lukasz Fabianski, Fabian Balbuena, Issa Diop, Angelo Ogbonna, Vladimir Coufal, Tomas Soucek, Mark Noble, Ben Johnson, Jarrod Bowen, Pablo Fornals, Jesse Lingard.

Trajner: David Moyes

Chelsea: Edouard Mendy, Cesar Azpilicueta, Andreas Christensen, Antonio Ruediger, Callum Hudson-Odoi, N’Golo Kante, Jorginho, Ben Chilwell, Mason Mount, Christian Pulisic, Timo Werner.

Trajner: Thomas Tuchel

RAPORTO