Premier Liga, Arsenal – Everton, formacionet e mundshme

23.04.2021

Arsenal dhe Everton do të përballen në kuadër të ligës kryesore të Anglisë, Premier Liga. Kjo ndeshje është paraparë të zhvillohet sonte me fillim prej orës 21:00 në stadiumin “Emirates Stadium”. Aktualisht në renditjen tabelare në Premier Ligë, Arsenal ndodhet në pozitën e 9-të me gjithsej 46 pikë, ndërsa Everton në pozitën e 8-të me […]

Premier Liga, Arsenal – Everton, formacionet e mundshme Foto: Ilustrim

Arsenal dhe Everton do të përballen në kuadër të ligës kryesore të Anglisë, Premier Liga.

Kjo ndeshje është paraparë të zhvillohet sonte me fillim prej orës 21:00 në stadiumin “Emirates Stadium”.

Aktualisht në renditjen tabelare në Premier Ligë, Arsenal ndodhet në pozitën e 9-të me gjithsej 46 pikë, ndërsa Everton në pozitën e 8-të me 49 pikë.

Kur kanë mbetur edhe disa orë deri në fillimin e takimit janë bërë publike formacionet e mundshme të të dy klubeve angleze.

Formacionet e mundshme

Arsenal: Bernd Leno, Calum Chambers, Rob Holding, Pablo Mari, Granit Xhaka, Thomas, Daniel Ceballos, Bukayo Saka, Emile Smith-Rowe, Nicolas Pepe, Edward Nketiah.

Trajner: Mikel Arteta

Everton: Jordan Pickford, Mason Holgate, Michael Keane, Ben Godfrey, Lucas Digne, Allan, Tom Davies, Gylfi Sigurdsson, James Rodriguez, Richarlison, Dominic Calvert-Lewin.

Trajner: Carlo Ancelotti