Pogba: Të luash për Manchester United nuk është e lehtë

Pogba: Të luash për Manchester United nuk është e lehtë
Çlirim Gashi

07.01.2021 / Sport

Mesfushori francez, Paul Pogba nuk ishte në gjendje të ndihmojë ‘Djajtë e Kuq’ në përballje me Manchester City dhe në finalen e Kupës Carabao, por ai po përpiqet të mbetet optimist.

Paul Pogba ka deklaruar se të luash për Manchester United nuk është e lehtë, por ai përsëri mbetet optimist pasi duroi më shumë “dhimbje” gjysmëfinalen me rivalin e tij Manchester City.

Duke qenë i paqëndrueshëm në atë fazë në tre gara sezonin e kaluar, historia po përsëritet në Old Trafford.

Pogba thotë se nuk ka kohë që United të zhytet në mjerim me pritjet më të larta se kurrë, dhe ai mbetet i bindur se suksesi i klubit anglez mund të jetë në këtë vit aktual.

Fituesi i Kupës së Botës i tha MUTV mbi sfidat me të cilat përballet ana e Solskjaer: “Nuk ka kohë për t’u zhgënjyer për një javë, sepse ne e dimë se ku jemi”.

Po ashtu ai tha se: “Tani jemi në një pozitë të mirë. Nuk kemi kohë të zhgënjehemi. Nuk kemi kohë. Ne do ta kalojmë këtë dhe do të shkojmë përpara. Normalisht se e vështirë do të jetë, dhe ju mësoni nga këto ndeshje. Shpresojmë se do të na ndihmojë të kalojmë, të bëhemi më mirë dhe të kemi një rezultat pozitiv në ndeshjet e ardhshme”.

“Të luash për Manchester United nuk është e lehtë, nuk do të jetë kurrë e lehtë, por e bën fitoren më të bukur, kur kalojmë një kohë të vështirë, atëherë e kalojmë këtë. Është natyrisht e bukur dhe ju merrni emocionet. Kjo është gjithçka që duam. Kjo është ajo që dëshiron tifozi, kjo është ajo që ekipi dëshiron, të gjithë e duan këtë. Klubi është ndërtuar mbi fitore dhe gjëra të mëdha, kështu që është gjithçka që duam të marrim – gjërat e mëdha.” theksoi Pogba.

RAPORTO