Pochettino para një vendimi të madh për Ramosin para ndeshjes kundër Real Madridit

Trajneri është duke mbështetur një çift të Marquinhos dhe Kimpembe.

Pochettino para një vendimi të madh për Ramosin para ndeshjes kundër Real Madridit

Sergio Ramos ka gjetur formën dhe formën në kohën e duhur për Paris Saint-Germain. Mbrojtësi është kthyer në maksimumin e tij fizik tani, dhe madje shënoi golin e tij të parë në 10 muaj kundër Reims herën e fundit, golin e fundit kundër Atalantës në mars 2021.

Ai po tregon se është gati të jetë një lojtar i rëndësishëm për PSG-në, me një ndeshje të Ligës së Kampionëve kundër Real Madridit në afërsi. Tani, megjithatë, ai duhet të bindë Mauricio Pochettino që ta zgjedhë atë përpara Marquinhos ose Presnel Kimpembe.


Thirrja e Marquinhos për Brazilin mund të luajë në favor të tij, pasi ai do të luajë më 31 janar kundër Nice si rezultat. Më pas ka edhe dy ndeshje të tjera për PSG-në para Real Madridit, duke përballur kampionët francezë Lille dhe më pas Rennes.

Dyshja e qendërmbrojtësve të Pochettino-s është forcuar gjatë sezonit deri më tani, duke luajtur secilën nga 17 ndeshjet e Ligue 1 që ata kanë qenë në dispozicion për të luajtur në krah të njëri-tjetrit. Braziliani ka luajtur çdo ndeshje të Champions League, Kimpembe ka luajtur pesë nga gjashtë.

Deri më tani, Ramos nuk kishte kërcënuar me prishje të partneritetit, por gjërat po ndryshojnë tani. Ai po lufton për të fituar vendin e tij në XI tani që më në fund është sërish në formë.

Faktori Ramos

Pochettino e di se sa ndikim mund të ketë Ramos në ndeshjet e mëdha, siç e tregoi kaq shumë herë në Real Madrid. Ai mund të jetë vendimtar.

Mediat franceze kanë spekuluar se PSG mund të luajë me tre qendërmbrojtës kundër Real Madridit, ose se Marquinhos mund të kthehet në mesfushë për të akomoduar spanjollin.

KOMENTE0

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

N'minuta
Zëri i Qytetarëve
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Digjet një veturë në autostradë, afër fshatit Gelancë të Suharekës
Digjet një veturë në autostradë, afër fshatit Gelancë të Suharekës