Pochettino: Icardi është lloji i lojtarit që çdo ekip ka nevojë

Sulmuesi është lidhur me një largim.

23.12.2021 / Sport

Pochettino: Icardi është lloji i lojtarit që çdo ekip ka nevojë
Foto: Ilustrim

Ditët e Mauro Icardit në Paris Saint-Germain mund të jenë të numëruara, me sulmuesin argjentinas të lidhur me një numër klubesh në të gjithë Evropën që kanë nevojë për një qendërsulmues.

Megjithatë, Mauricio Pochettino ka folur shumë mirë për argjentinasin e tij, duke sugjeruar se ai dëshiron ta mbajë lojtarin për të siguruar që PSG të ketë thellësi të skuadrës gjatë gjysmës së dytë të 2021/22.


“Ai me siguri dëshiron të luajë më shumë dhe të jetë më shumë një yll në një ekip, por çdo lojtar këtu është i rëndësishëm”, tha Pochettino në një konferencë për shtyp kur u pyet për thashethemet për largimin e Icardit.

“Karakteristikat e tij e bëjnë atë një vrasës në metrat e fundit të fushës.

Ai është lloji i lojtarit që çdo ekip ka nevojë”.

Megjithatë, ka disa që besojnë se kjo mund të jetë një strategji nga PSG për të mbajtur vlerën e Icardit të lartë, nëse ndonjë kërkues vjen me interes serioz këtë dimër.

Pse të shkojmë tek mjeku kur ndihemi mirë?!

Mjekët këshillojnë kontrolle të vazhdueshme mjekësore çdo 6 muaj apo 1 vit në çfarëdo moshe të jeni, mirëpo pas kalimit...

Lexo më shumë
KOMENTE0

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *