Philippe Coutinho ndihmoi Barçën për në gjysmëfinale të Copa del Rey

31.01.2019

Philippe Coutinho shënoi dy gola për t’i dhënë Barcelonës një fitore 6-1 ndaj Seviljes të mërkurën dhe një vend në gjysmëfinale të Copa del Rey pasi që lehtë përmbysi një deficit dy gola nga ndeshja e parë. Barcelona kishte humbur 2-0 nga Sevila në javën e kaluar por, dje u avancua klubi katalunas duke fituar, […]

Philippe Coutinho ndihmoi Barçën për në gjysmëfinale të Copa del Rey Foto: Ilustrim

Philippe Coutinho shënoi dy gola për t’i dhënë Barcelonës një fitore 6-1 ndaj Seviljes të mërkurën dhe një vend në gjysmëfinale të Copa del Rey pasi që lehtë përmbysi një deficit dy gola nga ndeshja e parë.

Barcelona kishte humbur 2-0 nga Sevila në javën e kaluar por, dje u avancua klubi katalunas duke fituar, 6-1 ndërsa Coutinho kishte zhvilluar lojën e tij më të mirë të një sezoni, për klubin katalunas.

Lionel Messi dhe Luis Suarez shënuan golat e fundit të cilët e fituan ndeshjen bindshëm.

Coutinho hapi rezultatin në minutën e 13 duke konvertuar një ndëshkim të fituar nga Messi, dhe Sevilla humbi dy shanse të shkëlqyera për të barazuar.