Philippe Coutinho ndihmoi Barçën për në gjysmëfinale të Copa del Rey

  • 31.01.2019
Philippe Coutinho ndihmoi Barçën për në gjysmëfinale të Copa del Rey

Philippe Coutinho shënoi dy gola për t’i dhënë Barcelonës një fitore 6-1 ndaj Seviljes të mërkurën dhe një vend në gjysmëfinale të Copa del Rey pasi që lehtë përmbysi një deficit dy gola nga ndeshja e parë.

Barcelona kishte humbur 2-0 nga Sevila në javën e kaluar por, dje u avancua klubi katalunas duke fituar, 6-1 ndërsa Coutinho kishte zhvilluar lojën e tij më të mirë të një sezoni, për klubin katalunas.


Lionel Messi dhe Luis Suarez shënuan golat e fundit të cilët e fituan ndeshjen bindshëm.

Coutinho hapi rezultatin në minutën e 13 duke konvertuar një ndëshkim të fituar nga Messi, dhe Sevilla humbi dy shanse të shkëlqyera për të barazuar.

N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë