Përfundon pjesa e parë, Spanjë-Kosovë 2-0

Pjesa e parë ndërmjet Spanjës dhe Kosovës është mbyllur me rezultat 2-0 në favor të spanjollëve.

Spanja dhe ‘Dardanët’ po luajnë në kuadër të kualifikueseve për Kupën e Botës ‘Katar 2022’.

Skuadra jonë u mbajt mirë deri në minutën e 33-të kur Olmo zhbllokoj lojën duke kaluar Spanjën në epërsi prej 1-0.

Tre minuta më vonë, spanjollët përmes Torres (36’), dyfishuan epërsinë në 2-0, rezultat më të cilin skuadrat shkuan në pushim.

RAPORTO