Përfundon ndeshja në Suharekë, Ballkani mposhtet nga Arbëria

Përfundon ndeshja në Suharekë, Ballkani mposhtet nga Arbëria
Çlirim Gashi

06.05.2021 / Sport

Kanë përfunduar edhe dy ndeshjet e xhiros së 33-të në Superligën e Kosovës.

Në kuadër të kësaj jave është zhvilluar edhe ndeshja Ballkani – Arbëria në stadiumin e qytetit në Suharekë.

Skuadra e drejtuar nga Bledi Shkëmbi është mposhtur nga Arbëria me rezultat 2-3.

Po ashtu në këtë xhiro është zhvilluar edhe ndeshja në mes të Drenicës dhe Llapit, ku Drenica arriti të shënojë fitore.

Pas xhiros së 33-të, Prishtina është distancuar në krye me 72 pikë, tri më shumë se Drita dhe pesë se Ballkani.

Renditja tabelare pas xhiros së 33-të:

EkipetPikët
1. Prishtina72
2. Drita69
3. Ballkani67
4. Gjilani48
5. Drenica41
6. Llapi39
7. Feronikeli38
8. Arbëria36
9. Trepça ’8936
10. Besa12
RAPORTO