Përfundon ndeshja, Majlinda Kelmendi e bronztë në “Tokio 2019”

Përfundon ndeshja, Majlinda Kelmendi e bronztë në “Tokio 2019”
Çlirim Gashi

26.08.2019 / Sport

Majlinda Kelmendi ka fituar medaljen e bronztë në Botërorin “Tokio 2019”.

Majlinda në luftën për medalje të bronztë e ka mposhtur Joana Ramosin nga Portugalia.

Edhe ky duel ishte tejet interesant teksa pas një përplasje Joana u lëndua dhe ndeshja u shty për disa minuta.

Kësisoj,  në fund Majlinda në vitrinën. E saj e shtoi edhe medaljen e bronztë të Botërorit.

RAPORTO