Përfundon gjithçka, Xhaka e Shaqiri eleminojnë Serbinë nga Kupa e Botës

  • 02.12.2022
Përfundon gjithçka, Xhaka e Shaqiri eleminojnë Serbinë nga Kupa e Botës

Zvicra e ka mposhtur Serbinë në ndeshjen e fundit të Grupit G, në Kupën e Botës.

Zvicra fitoi kundër Serbisë me rezultat 3-2.


Nga minuta e parë për Zvicrën u paraqiten futbollistët kosovar, Xherdan Shaqiri e Granit Xhaka.

Ishte pikërisht Shaqiri ai i cili hapi serinë e golave në minutën e 20-të.

Dy golat tjerë u shënuan nga Breel Embolo dhe Remo Freuler.

Zvicerra me 6 pikë, kualifikohet tutje në Kupën e Botës së bashku me Brazilin e cila ka përfunduar në vendin e parë, ndërsa Kameruni dhe Serbia eliminohen.

N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë