Përfundon gjithçka, Drita fiton Kupën e Ligës së Parë në palestrën “13 Qershori” në Suharekë

Përfundon gjithçka, Drita fiton Kupën e Ligës së Parë në palestrën “13 Qershori” në Suharekë

RC Cola Drita ka fituar Kupën e Ligës së Parë, duke mundur AS Prishtinën 75:67 (11:13, 25:19, 15:24, 24:11), në finale të Kupës të kësaj kategorie.

Çereku i parë ishte i baraspeshuar dhe këtë e dëshmon edhe rezultati i kësaj pjese, 11:13. Sidoqoftë, gjilanasit në periudhën e dytë ishin më të mirë duke e fituar këtë pjesë 25:19, duke përfunduar pjesën e parë në të mirë të tyre 36:32.

Megjithatë, prishtinasit rikthehen shpejt dhe këndellen në periodën e tretë, duke barazuar shifrat e kaluar në epërsi 51:56. 10 minutat ishin mjaft interesante. Gjilanasit rikthehen sërish dhe ishin më të mirë në periudhën e fundit, duke e fituar 24:11, për të triumfuar në fund 75:67.


Te Drita u dallua Xzavier Bramore me 25 pikë e shtatë kërcime dhe Bardhe Jakupi me 16 pikë, kurse te AS Prishtina u dalluan Ermir Gashi me 21 pikë e 17 kërcime dhe Albatrit Berisha me 17 pikë.

KOMENTE0

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë