Përballje e zjarrtë sot në finalen e Superkupës, FC Ballkani takohet me Llapin

  • 21.01.2023
Përballje e zjarrtë sot në finalen e Superkupës, FC Ballkani takohet me Llapin

Ballkani dhe Llapi do të “luftojnë” për trofeun e parë për këtë vit në futbollin kosovar.

Këto dy skuadra do të takohen sot në finalen e Superkupës së Kosovës.

Ndeshja në fjalë do të zhvillohet në “Titanic Belek Futbol Center” në Turqi, me fillim prej orës 13:00, sipas kohës tonë lokale.


Ballkani është kampion në fuqi, ndërsa Llapi fitues i Kupës së Kosovës.

Të dyja skuadrat që disa ditë janë zhvendosur në Antalia për t’u përgatitur për këtë ndeshje, si dhe për të kryer fazën përgatitore para fillimit të pjesë së dytë të sezonit. 

Padyshim se do të jetë një përballje shumë e zjarrtë mes dy ekipeve, andaj mbetet të shihet se ku do të shkrojë Superkupa e Kosovës, në Podujevë apo në Suharekë.

N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë