Pas më shumë se një viti, Milan u mposht si mysafir në Serie A

Pas më shumë se një viti, Milan u mposht si mysafir në Serie A
Çlirim Gashi

14.02.2021 / Sport

Milani ka pësuar humbjen e parë të tyre si mysafir në Serie A pas më shumë se një viti, pasi humbja ndaj Spezia ishte e para që nga ajo ndaj Atalantas në dhjetor të vitit 2019.

Rossonerët u mposhtën në Stadio Alberto Picco mbrëmë, me golat e Giulio Maggiore dhe Simone Bastoni.

Ishte hera e parë që futbollistët e Stefano Pioli kishin humbur në ndeshjet e tyre si mysafir në kampionat që nga humbja famëkeqe 5-0 ndaj Atalantas më 22 dhjetor 2019.

Ky është një hendek prej mbi 400 ditësh, gati 14 muaj. 

LAMI Palace – Bëhuni pjesë e ambientit mbretëror duke shijuar çdo detaj!

LAMI Palace një vend i veçantë i ndërtuar dhe dizajnuar me një shije të rrallë dhe unike ofron momente të...

Lexo më shumë

Të fundit