Paris Saint-Germain blindon një tjetër futbollist

Paris Saint-Germain blindon një tjetër futbollist
Çlirim Gashi

16.03.2021 / Sport

Juan Bernat do të vazhdojë ta veshë fanellën e Paris Saint Germain deri në vitin 2025.

Pas Angel Di Marias, PSG-ja ka bërë të ditur se ka arritur marrëveshje edhe me Juan Bernat për rinovimin e kontratës.

Bernat, që u kërkua nga shumë klube, ka nënshkruar deri në qershor të vitit 2025.

Bernat është pjesë e PSG-së që nga viti 2018, kur u ble nga Bayern Munich. Deri sot, ai ka bërë 64 paraqitje, ka realizuar 6 gola dhe ka dhuruar shume asiste.

Javëve të fundit është raportuar për një transferim te Barcelona, por Parisi i mbyllë derën.

Rrugës për të rinovuar janë tani Kylian Mbappe dhe Neymar Junior, por me të gjërat nuk janë edhe aq të lehta.

RAPORTO