Pandemia me COVID-19, UEFA anulon Kampionatin Europian U-19

Pandemia me COVID-19, UEFA anulon Kampionatin Europian U-19

UEFA ka vendosur të anulojë për shkak të pandemisë Kampionatin Europian 2021 për grupmoshat U-19.

Lajmi u bë publik nga vetë UEFA me anë të një komunikate zyrtare në sajtin e saj.

Vendimi u mor nga Komiteti Ekzekutiv i UEFA-s, teksa vendosën në dukje se kufizimet aktuale të qeverive të ndryshme dhe organizimi i këtij kompeticioni do të ishte shumë i vështirë.

Të gjitha federatat anëtare të qeverisë më të madhe europiane të futbollit e miratuan këtë vendim.

RAPORTO