‘Ozil është i pabesueshëm por jo i paprekshëm’

Ozil ka aftësi të pabesueshme, por Emery do të vendosë në stol – Winterburn. Trajneri i Gunners ka treguar tashmë se askush brenda skuadrës së tij nuk është i prekshëm, me thirrje të ashpra thirrjesh që do të bëhen nëse kërkohet.

‘Ozil është i pabesueshëm por jo i paprekshëm’

Mesut Ozil mburret me “aftësi të pabesueshme”, thotë Nigel Winterburn, por ka parë Unai Emery që ta bëjë të qartë se askush nuk është përtej detyrës në stol nëse nuk e tërheqin peshën e tyre.

Ndërkohë, Ylli Gjerman është shfaqur i paprekshëm gjatë qëndrimit të tij në Emirates Stadium.


Arsene Wenger, pasi kishte investuar shumë në një talent tjetër krijues, ishte një tifoz i madh dhe shpesh i gatshëm të mbetej i zhytur në formë.

Emery e ka fshirë atë propozim të pastër dhe ndërsa Ozil mbetet një figurë e rëndësishme për një regjim të ri, 30-vjeçari është i vetëdijshëm se mund ta marrë më shumë vendin e tij për të dhënë më të mirën për klubin.

Legjenda e Arsenalit Winterburn tha: “Ozil ka aftësi të pabesueshme, por ndoshta ai i frustron njerëzit, sepse ai shkon brenda dhe jashtë lojërave”.

KOMENTE0

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

N'minuta
Zëri i Qytetarëve
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Digjet një veturë në autostradë, afër fshatit Gelancë të Suharekës
Digjet një veturë në autostradë, afër fshatit Gelancë të Suharekës