Oscar në Barcelonë: Lojtari i pestë më i paguar në futboll dëshiron të bashkohet

Ai do të ishte i gatshëm të ulë pagën e tij.

Oscar në Barcelonë: Lojtari i pestë më i paguar në futboll dëshiron të bashkohet

Ka qenë një dritare e ngjeshur dimri te Barcelona tashmë dhe klubi katalanas nuk ka përfunduar ende, me Oscar dos Santos lojtarin e fundit që është lidhur.

Ai është aktualisht fituesi i pestë më i madh në futbollin botëror nëpërmjet kontratës së tij me Shanghai SIPG, e cila zgjat deri në vitin 2024. Në vitin 2017, klubi kinez nënshkroi brazilianin nga Chelsea për 60 milionë euro dhe i ofroi paga të mëdha.


Oscar do të ishte i gatshëm të ulë pagën e tij për t’u rikthyer në futbollin evropian duke iu bashkuar Barcelonës.

30-vjeçari ka fituar Superligën dhe një Superkupë në Kinë, pasi fitoi dy tituj të Premierligës gjatë kohës së tij me Chelsean. Ai gjithashtu ka luajtur për Brazilin 48 herë, duke shënuar 12 gola.

Për momentin, megjithatë, Barcelona nuk ka arritur tek lojtari pasi prioriteti tjetër i Xavi është një qendërsulmues dhe Oscar është një lojtar më i thellë.

KOMENTE0

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë