Oscar në Barcelonë: Lojtari i pestë më i paguar në futboll dëshiron të bashkohet

Ai do të ishte i gatshëm të ulë pagën e tij.

11.01.2022 / Sport

Oscar në Barcelonë: Lojtari i pestë më i paguar në futboll dëshiron të bashkohet
Foto: Ilustrim

Ka qenë një dritare e ngjeshur dimri te Barcelona tashmë dhe klubi katalanas nuk ka përfunduar ende, me Oscar dos Santos lojtarin e fundit që është lidhur.

Ai është aktualisht fituesi i pestë më i madh në futbollin botëror nëpërmjet kontratës së tij me Shanghai SIPG, e cila zgjat deri në vitin 2024. Në vitin 2017, klubi kinez nënshkroi brazilianin nga Chelsea për 60 milionë euro dhe i ofroi paga të mëdha.


Oscar do të ishte i gatshëm të ulë pagën e tij për t’u rikthyer në futbollin evropian duke iu bashkuar Barcelonës.

30-vjeçari ka fituar Superligën dhe një Superkupë në Kinë, pasi fitoi dy tituj të Premierligës gjatë kohës së tij me Chelsean. Ai gjithashtu ka luajtur për Brazilin 48 herë, duke shënuar 12 gola.

Për momentin, megjithatë, Barcelona nuk ka arritur tek lojtari pasi prioriteti tjetër i Xavi është një qendërsulmues dhe Oscar është një lojtar më i thellë.

Pse të shkojmë tek mjeku kur ndihemi mirë?!

Mjekët këshillojnë kontrolle të vazhdueshme mjekësore çdo 6 muaj apo 1 vit në çfarëdo moshe të jeni, mirëpo pas kalimit...

Lexo më shumë
KOMENTE0

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *