Objektivat e transferimeve të Tottenham për vitin 2022

  • 25.12.2021
Objektivat e transferimeve të Tottenham për vitin 2022

Tottenham tashmë është duke bërë progres nën drejtimin e trajnerit të ri Antonio Conte, por italiani do të ishte i etur për të sjellë disa fytyra të reja për të forcuar skuadrën e tij.

Ndërsa Spurs investoi një shumë të konsiderueshme në verë – 67 milionë euro – ka ende shumë punë për të bërë në mënyrë që ata të konkurrojnë më afër kryesimit të tabelës së Premier League.


Me Fabio Paraticin si drejtor sportiv, Seria A ka qenë një burim kryesor i aktivitetit të tyre në treg dhe kjo duket si një trend që do të vazhdojë në 2022.

Franck Kessie

Kontrata e mesfushorit të AC Milan skadon në verën e vitit 2022 dhe Spurs thuhet se do të udhëheqin garën për nënshkrimin e Ivorianit.

Ata nuk janë vetëm në interesin e tyre, me lojtarë si Paris Saint-Germain dhe Manchester United që monitorojnë 25-vjeçarin, por një lëvizje verore në stadiumin e Tottenham Hotspur duket mjaft realiste për momentin.

Weston McKennie

Paratici solli Weston McKennie në Juventus nga Schalke, dhe Spurs tani po kërkojnë të nënshkruajnë qendërmbrojtësin/mesfushorin e Shteteve të Bashkuara në Londër.

McKennie ka rininë dhe shkathtësinë në anën e tij, dhe karriera e tij në Juventus ka ngecur disi, që do të thotë se të dyja palët do të ishin të lumtura të negocionin një marrëveshje.

Stefan de Vrij

Qendra e mbrojtjes është një pozicion i trazuar për Tottenhamin, me Ben Davies që duhet të plotësohet si qendërmbrojtësi i tretë. Davinson Sanchez dhe Eric Dier nuk janë në përputhje me Cristian Romero është i lënduar.

Ndaj, nuk është çudi që në shënjestër është shfaqur me përvojë Stefan de Vrij, dikë që Antonio Conte e njeh mirë që nga koha e tyre bashkë në Inter.

Kontrata e holandezit përfundon verën e ardhshme dhe Interi po mendon ta lërë të shkojë, një mundësi që Spurs ka të ngjarë ta shfrytëzojnë.

Dusan Vlahovic

Harry Kane duket se do të qëndrojë në vend, të paktën tani për tani, por Spurs ende kanë nevojë për një sulmues tjetër dhe pak janë më të vlerësuar në Evropë për momentin sesa Dusan Vlahovic i Fiorentinës.

Problemi për Spurs, në këtë drejtim, është se tarifa e serbit do të jetë jashtëzakonisht e lartë me shumë klube të tjera në përzierje për 21-vjeçarin.

N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë