Numri një i botës, Distria Krasniqi synon t’ia sjell Kosovës dhe xhudos medaljen e dytë olimpike

Numri një i botës, Distria Krasniqi synon t’ia sjell Kosovës dhe xhudos medaljen e dytë olimpike
Fisnik Sadiku

22.07.2021 / Sport

Xhudistja e Kombëtares së Kosovës, Distria Krasniqi, është e motivuar deri në pikën e fundit, me synime që të fitojë medalje në Lojërat Olimpike – “Tokyo 2020”.

“Numri një i botës dhe renditjes olimpike, Distria Krasniqi, synon t’ia sjell xhudos dhe Kosovës medaljen e dytë olimpike

24 korrik është data kur do ta shohim në gara kampionen e Evropës dhe medalisten e bronztë të botës.

T’i urojmë shumë fat dhe suksese Disit në rrugën drejt medaljes”, njofton Komiteti Olimpik i Kosovës.

LAMI Palace – Bëhuni pjesë e ambientit mbretëror duke shijuar çdo detaj!

LAMI Palace një vend i veçantë i ndërtuar dhe dizajnuar me një shije të rrallë dhe unike ofron momente të...

Lexo më shumë

Të fundit