Nuk ndalen largimet nga Feronikeli

  • 07.06.2021
Nuk ndalen largimet nga Feronikeli

Situata në klubin e Feronikelit për momentin duket mjaft kritike, pasi shumë futbollistë janë duke u larguar, ndërsa nuk ka ende ndonjë prurje të re.

Është konfirmuar edhe futbollisti i tretë që është larguar nga skuadra nga Drenasi, KF Feronikeli. Pas Yll Hoxhës dhe Albert Dabiqajt, rrugët me “Niklin” i ka ndarë edhe Adem Maliqi.

Përmes një postimi në profilin e tij në Facebook, Maliqi njoftoi për largimin. Ai falënderoi bashkëlojtarët, stafin dhe tifozerinë.


“Desha t’iu informoj se që nga sot nuk do të jem më pjesë e klubit FC Ferronikeli. Dua t’i falënderoj bashkëlojtarët me të cilët kam kaluar momente shumë të mira, trajnerët, kryesinë dhe tifozerinë e Feronikelit” – shkroi Maliqi.

Kujtojmë se Maliqi iu bashkua klubit nga Drenasi në shtator të vitit 2020, duke e kaluar vetëm një sezon me “Industrialistët”.

Sot gjatë ditës Feronikelit i dhanë lamtumirën edhe dy futbollistë tjerë. Bëhet fjalë për Yll Hoxhën dhe Albert Dabiqajn. 

N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë